субота, 14. јануар 2017.

Drugi deo-Poglavlje V -Abrahadabra


Abrahadabra

“U početku beše Reč i Reč beše u Boga i Bog beše reč. Ona beše u početku u Bogu. Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.”-“Jevanđelje po Jovanu 1:1-1:3”


Reč je, kako to kaže Robin Šarma, ”verbalna moć”. Zapravo, kroz reč, misao dobija zvuk, postaje vibracija koju šaljemo od sebe u svet oko nas. Mi stvaramo rečima koje izgovaramo. Kao deca  smo naučili da kada se izvodi čarolija, čarobna formula počinje sa: “Abrahadabra”. Abrahadabra na aramejskom znači- dok govorim stvaram.Dakle, reči su te kojima se stvara čarolija. Reči imaju magičnu moć! O kreativnoj snagi reči se govorilo oduvek. U svim tradicijama i religijama se naglašava na različite načine kreativna moć reči i potreba da reči koje izgovaramo budu savršene. Svaka reč ima svoju vibraciju i pošto živimo u vibracionom svetu gde vlada zakon privlačenja, reč određene vibracije privlači u naš život događaje i ljude koji vibriraju na toj frekvenciji.Poznati su eksperimenti koje je izvodio japanski naučnik  dr. Masaro Emoto, a koji su pokazali kako  se ponašaju kristali vode kada bivaju izloženi različitim mislima,rečima, muzici, pa i molitvi.  Istraživanje je pokazalo da misao i zvuk  utiče  na materiju svojom vibracijom, te da su negativne misli I reči deststruktivne. Ovo dobija na značaju ako se ima u vidu da je oko 70% našeg tela sačinjeno od vode. Dakle, svojim mislima i rečima možemo stvarati raj ili pakao u zavisnosti kako ih koristimo. Svaki put kada govorimo mi zapravo afirmišemo.

Luiz Hej govori o tome da veruje da su najopasnijih glagoli­: glagoli “trebati” i “morati“ isugeriše da se menjaju sa izrazom “mogao bih” ili “hteo  bih” koji daju veću mogućnost izbora. Ona objašnjava da kad upotrebljavamo glagol “trebati” podsvesno imamo doživljaj greške, stičemo utisak da nešto pogrešno radimo ili da ćemo pogrešti.

Ošo savetuje da ne dajemo apsolutne izjave, već da češće govorimo “možda”.Navodi da time dajemo slobodu drugima da sami odluče. Samim tim nestaje i potreba da iznosimo argumenete i da branimo svoje viđenje.Nestaje povod za sukob.

Obrati pažnju na vezu između reči koje izgovaraš, svojih emocija dok to činiš  i događaja kojima svedočiš.Pokušaj da prepoznaš negativne izjave,pa i izreke koje izgovaraš. Odluči da tvoja reč bude besprekorna*, jer kako tvrdi Hafiz :"Reči  koje govoriš će postati kuća u kojoj živiš." 

Važno je da upamtiš da  i nije bitno šta će reći svet, već šta ćeš ti reći svetu. Zato govori iz srca. Govori glasno. Govori hrabro svoju istinu, jer tajna glasi: TVOJ SVET SE MENJA ZAJEDNO SA TOBOM. 

-----------------------------------
*Don Miguel Ruiz u svojoj knjizi "Četiri sporazuma sa samim sobom" kao prvi sporazum sa samim sobom  navodi: "neka tvoja reč bude besprekorna". A to znači :"Govor neka ti bude čestit. Izgovaraj samo ono što zaista misliš. Izbegavaj iskorištavati reč kako bi govorio protiv sebe ili ogovarao druge. Moć reči usmeravaj prema istini i ljubavi." U svojoj drugoj knjizi "Glas znanja" ovaj autor tvrdi:"Reč je čista čarolija. To je moć koja izvire direktno iz Boga, a vera je sila koja usmjerava tu moć. Mogli bismo reći da je sve u našoj virtualnoj stvarnosti stvoreno rečju, jer reč koristimo za stvaranje vlastite priče."






*********************************************************************



Ako vam je ovaj tekst bio koristan, podelite ga sa svojim prijateljima na društvenim mrežama. Takođe, ako imate nekih dodatnih pitanja ili savet kako da vam svoj ugao gledanja učinim pristupačnijim, pišite mi u inbox ili na mail dbrkovic2@gmail.com  pratite  blog , stranicu na fb…Hvala!<3

Нема коментара:

Постави коментар